Facebook E39.hu Google+ E39.hu Youtube E39.hu Twitter E39.hu Instagram E39.hu
Hozzászólás küldése

Re: Üzemanyag fogyasztás.

2011.07.14. 22:19

Gabii írta:Nem is valósak,el ne hidd.
Nekem is 8,4-et ír átlagnak,és 65L benzinnel 660km mentem,akkor hogy is van ez. :lol:


Azt mondod? Akkor hogy csináltam meg tavaly a 940km-es Horvátországi utat 1 tankkal? Enyingen tankoltam fullra, utána Orebics -nél álltam be a kútra, és még 25km-re volt üzemanyagom a komp szerint. 4 személy, fullra pakolva. Ezt akárhogy is számolom 7.5l/100. Annyit mutatott a fedélzeti is. Egyébként nem a számítógép szerint mondom az adatokat. Full tankkal szoktam indulni, és mikor hazaérek visszatankolom fullra. Megnézem mennyi km -et mentem, és elosztom a visszatankolt üzemanyaggal. Anno így állítottam be a fedélzetit is. Elég szomorú lehetsz, hogy a 2.5 -ös 65l -el csak 660km-et megy el. Nézessétek meg az autót. :wink: Vagy csak meg kellene tanulni üzemanyag takarékosan vezetni. Ha állandóan padlózod, akkor persze, hogy bekapja a 10-et. Városban is lehet takarékosan menni, csak a forgalom ritmusára kell figyelni.

mod: Ma tankoltam, majdnem üres volt, világított a tartalék. Elég tempósan közlekedtem, Budapest-Pécs-Somogytúr-Zalaegerszeg útvonalon, és nem pályán, ezért sietősre kellett vennem. 792km-et bírt ki. Azt nem tudom mennyi lett volna még vissza, a 800-ba biztosan belementem volna. A tempósabb vezetés nem azt jelenti, hogy őrültködtem, csak szimplán siettem.
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára MPowerPH 2011.07.14. 22:35-kor.

Re: Üzemanyag fogyasztás.

2011.07.14. 22:25

MPowerPH írta:
Gabii írta:Nem is valósak,el ne hidd.
Nekem is 8,4-et ír átlagnak,és 65L benzinnel 660km mentem,akkor hogy is van ez. :lol:


Azt mondod? Akkor hogy csináltam meg tavaly a 940km-es Horvátországi utat 1 tankkal? Enyingen tankoltam fullra, utána Orebics -nél álltam be a kútra, és még 25km-re volt üzemanyagom a komp szerint. 4 személy, fullra pakolva. Ezt akárhogy is számolom 7.5l/100. Annyit mutatott a fedélzeti is. Egyébként nem a számítógép szerint mondom az adatokat. Full tankkal szoktam indulni, és mikor hazaérek visszatankolom fullra. Megnézem mennyi km -et mentem, és elosztom a visszatankolt üzemanyaggal. Anno így állítottam be a fedélzetit is. Elég szomorú lehetsz, hogy a 2.5 -ös 65l -el csak 660km-et megy el. Nézessétek meg az autót. :wink:
meg is nézetem lehet hogy nem az autónak van baja hanem a lábnak!!!

Re: Üzemanyag fogyasztás.

2011.07.14. 22:31

Orsika írta:
MPowerPH írta:
Gabii írta:Nem is valósak,el ne hidd.
Nekem is 8,4-et ír átlagnak,és 65L benzinnel 660km mentem,akkor hogy is van ez. :lol:


Azt mondod? Akkor hogy csináltam meg tavaly a 940km-es Horvátországi utat 1 tankkal? Enyingen tankoltam fullra, utána Orebics -nél álltam be a kútra, és még 25km-re volt üzemanyagom a komp szerint. 4 személy, fullra pakolva. Ezt akárhogy is számolom 7.5l/100. Annyit mutatott a fedélzeti is. Egyébként nem a számítógép szerint mondom az adatokat. Full tankkal szoktam indulni, és mikor hazaérek visszatankolom fullra. Megnézem mennyi km -et mentem, és elosztom a visszatankolt üzemanyaggal. Anno így állítottam be a fedélzetit is. Elég szomorú lehetsz, hogy a 2.5 -ös 65l -el csak 660km-et megy el. Nézessétek meg az autót. :wink:
meg is nézetem lehet hogy nem az autónak van baja hanem a lábnak!!!


Kicsit megfontoltabb vezetés, több motorfék, kevesebb értelmetlen visszaváltogatás. Ez literekben mérhető spórolást hoz. Mikor megvettem az autót nem tudtam 10l alá bevinni az átlagot, és akkor még a komp is pontatlan volt. De senki sem hiszi el haverok között sem. Engem meg nem izgat, az én pénztárcám. Ha többen megyünk, és benzinpénz kérek, akkor is ennek megfelelően van elosztva. Mindig mondják, hogy nem kell megjátszani, kifizetik a többit is. Én csak mosolygok.
Szóval nem azt mondom, hogy nem lehet megetetni az autóval 10l+ benyát országúton is akár. 2-3-ban végigelőzgeted a kocsisort, és már benne vagy a 16 -ban. Ez is tapasztalat, főleg a pécsi szerpentines részen esik meg velem, olykor nem tudom magam visszafogni.

Re: Üzemanyag fogyasztás.

2011.07.14. 22:36

MPowerPH írta:
Orsika írta:
MPowerPH írta:
Gabii írta:Nem is valósak,el ne hidd.
Nekem is 8,4-et ír átlagnak,és 65L benzinnel 660km mentem,akkor hogy is van ez. :lol:


Azt mondod? Akkor hogy csináltam meg tavaly a 940km-es Horvátországi utat 1 tankkal? Enyingen tankoltam fullra, utána Orebics -nél álltam be a kútra, és még 25km-re volt üzemanyagom a komp szerint. 4 személy, fullra pakolva. Ezt akárhogy is számolom 7.5l/100. Annyit mutatott a fedélzeti is. Egyébként nem a számítógép szerint mondom az adatokat. Full tankkal szoktam indulni, és mikor hazaérek visszatankolom fullra. Megnézem mennyi km -et mentem, és elosztom a visszatankolt üzemanyaggal. Anno így állítottam be a fedélzetit is. Elég szomorú lehetsz, hogy a 2.5 -ös 65l -el csak 660km-et megy el. Nézessétek meg az autót. :wink:
meg is nézetem lehet hogy nem az autónak van baja hanem a lábnak!!!


Kicsit megfontoltabb vezetés, több motorfék, kevesebb értelmetlen visszaváltogatás. Ez literekben mérhető spórolást hoz. Mikor megvettem az autót nem tudtam 10l alá bevinni az átlagot, és akkor még a komp is pontatlan volt. De senki sem hiszi el haverok között sem. Engem meg nem izgat, az én pénztárcám. Ha többen megyünk, és benzinpénz kérek, akkor is ennek megfelelően van elosztva. Mindig mondják, hogy nem kell megjátszani, kifizetik a többit is. Én csak mosolygok.
Szóval nem azt mondom, hogy nem lehet megetetni az autóval 10l+ benyát országúton is akár. 2-3-ban végigelőzgeted a kocsisort, és már benne vagy a 16 -ban. Ez is tapasztalat, főleg a pécsi szerpentines részen esik meg velem, olykor nem tudom magam visszafogni.


Na meg a tied kézi váltós, az is fél, de inkább 1 liter mínuszt jelent a fogyasztásban.

Re: Üzemanyag fogyasztás.

2011.07.14. 22:43

tibi666 írta:
MPowerPH írta:
Orsika írta:
MPowerPH írta:
Gabii írta:Nem is valósak,el ne hidd.
Nekem is 8,4-et ír átlagnak,és 65L benzinnel 660km mentem,akkor hogy is van ez. :lol:


Azt mondod? Akkor hogy csináltam meg tavaly a 940km-es Horvátországi utat 1 tankkal? Enyingen tankoltam fullra, utána Orebics -nél álltam be a kútra, és még 25km-re volt üzemanyagom a komp szerint. 4 személy, fullra pakolva. Ezt akárhogy is számolom 7.5l/100. Annyit mutatott a fedélzeti is. Egyébként nem a számítógép szerint mondom az adatokat. Full tankkal szoktam indulni, és mikor hazaérek visszatankolom fullra. Megnézem mennyi km -et mentem, és elosztom a visszatankolt üzemanyaggal. Anno így állítottam be a fedélzetit is. Elég szomorú lehetsz, hogy a 2.5 -ös 65l -el csak 660km-et megy el. Nézessétek meg az autót. :wink:
meg is nézetem lehet hogy nem az autónak van baja hanem a lábnak!!!


Kicsit megfontoltabb vezetés, több motorfék, kevesebb értelmetlen visszaváltogatás. Ez literekben mérhető spórolást hoz. Mikor megvettem az autót nem tudtam 10l alá bevinni az átlagot, és akkor még a komp is pontatlan volt. De senki sem hiszi el haverok között sem. Engem meg nem izgat, az én pénztárcám. Ha többen megyünk, és benzinpénz kérek, akkor is ennek megfelelően van elosztva. Mindig mondják, hogy nem kell megjátszani, kifizetik a többit is. Én csak mosolygok.
Szóval nem azt mondom, hogy nem lehet megetetni az autóval 10l+ benyát országúton is akár. 2-3-ban végigelőzgeted a kocsisort, és már benne vagy a 16 -ban. Ez is tapasztalat, főleg a pécsi szerpentines részen esik meg velem, olykor nem tudom magam visszafogni.


Na meg a tied kézi váltós, az is fél, de inkább 1 liter mínuszt jelent a fogyasztásban.


Szvsz, automatával szerintem nem lehet spórolni. Biztos jó dolog, kényelmes, de ezekkel a sor 6-okkal nem gazdaságos. Nem beszélve arról, hogy kicsit mintha vissza is fogná az autót. Diesel -eknél ellenben nem gáz, én 3.0 dezsőt próbáltam manuállal és automatával is, nem nagyon észrevehető, hogy lassabb lenne. Ugyan ez mondható a fogyira is. 28i -t anno vásárlás előtt néztem steptronic -al is, nekem sokkal lomhábbnak tűnt. És ismerős is arra panaszkodik, hogy sokat eszik a 28i, az is automata. Úgyhogy nagyon nem mind1, hogy ki gangol. :lol:

Re: Üzemanyag fogyasztás.

2011.07.14. 22:58

MPowerPH írta:Szvsz, automatával szerintem nem lehet spórolni. Biztos jó dolog, kényelmes, de ezekkel a sor 6-okkal nem gazdaságos. Nem beszélve arról, hogy kicsit mintha vissza is fogná az autót. Diesel -eknél ellenben nem gáz, én 3.0 dezsőt próbáltam manuállal és automatával is, nem nagyon észrevehető, hogy lassabb lenne. Ugyan ez mondható a fogyira is. 28i -t anno vásárlás előtt néztem steptronic -al is, nekem sokkal lomhábbnak tűnt. És ismerős is arra panaszkodik, hogy sokat eszik a 28i, az is automata. Úgyhogy nagyon nem mind1, hogy ki gangol. :lol:


Lomhább is, a kézikönyv szerint több, mint 1 másodperccel lassabb a százas sprintje az automata 528i-nek. Egyébként azért ekkora ott a különbség, mert az kettesben majdnem 130-at megy, míg a kézi váltós kb. 100-at. :lol:
30d-t tényleg nem fogja meg úgy, kielégítő a menetteljesítménye, ahhoz bőven elég, hogy megkapjam a 30 ezres csekket 50 helyett 70-ért. :lol:

Re: Üzemanyag fogyasztás.

2011.07.15. 08:51

tibi666 írta:
MPowerPH írta:Szvsz, automatával szerintem nem lehet spórolni. Biztos jó dolog, kényelmes, de ezekkel a sor 6-okkal nem gazdaságos. Nem beszélve arról, hogy kicsit mintha vissza is fogná az autót. Diesel -eknél ellenben nem gáz, én 3.0 dezsőt próbáltam manuállal és automatával is, nem nagyon észrevehető, hogy lassabb lenne. Ugyan ez mondható a fogyira is. 28i -t anno vásárlás előtt néztem steptronic -al is, nekem sokkal lomhábbnak tűnt. És ismerős is arra panaszkodik, hogy sokat eszik a 28i, az is automata. Úgyhogy nagyon nem mind1, hogy ki gangol. :lol:


Lomhább is, a kézikönyv szerint több, mint 1 másodperccel lassabb a százas sprintje az automata 528i-nek. Egyébként azért ekkora ott a különbség, mert az kettesben majdnem 130-at megy, míg a kézi váltós kb. 100-at. :lol:
30d-t tényleg nem fogja meg úgy, kielégítő a menetteljesítménye, ahhoz bőven elég, hogy megkapjam a 30 ezres csekket 50 helyett 70-ért. :lol:

Nekem a 3000-es automatánál is nem a kettes hanem a 3-as fokozat a kedvencem. Nincs is jobb mint 80-nál visszaszúrni az országúton kamionelőzésnél.A kettes főleg az elején tényleg nem annyira fürge de tovább is megy mint 100.

Re: Üzemanyag fogyasztás.

2011.07.15. 08:57

afcajax írta:
tibi666 írta:
MPowerPH írta:Szvsz, automatával szerintem nem lehet spórolni. Biztos jó dolog, kényelmes, de ezekkel a sor 6-okkal nem gazdaságos. Nem beszélve arról, hogy kicsit mintha vissza is fogná az autót. Diesel -eknél ellenben nem gáz, én 3.0 dezsőt próbáltam manuállal és automatával is, nem nagyon észrevehető, hogy lassabb lenne. Ugyan ez mondható a fogyira is. 28i -t anno vásárlás előtt néztem steptronic -al is, nekem sokkal lomhábbnak tűnt. És ismerős is arra panaszkodik, hogy sokat eszik a 28i, az is automata. Úgyhogy nagyon nem mind1, hogy ki gangol. :lol:


Lomhább is, a kézikönyv szerint több, mint 1 másodperccel lassabb a százas sprintje az automata 528i-nek. Egyébként azért ekkora ott a különbség, mert az kettesben majdnem 130-at megy, míg a kézi váltós kb. 100-at. :lol:
30d-t tényleg nem fogja meg úgy, kielégítő a menetteljesítménye, ahhoz bőven elég, hogy megkapjam a 30 ezres csekket 50 helyett 70-ért. :lol:

Nekem a 3000-es automatánál is nem a kettes hanem a 3-as fokozat a kedvencem. Nincs is jobb mint 80-nál visszaszúrni az országúton kamionelőzésnél.A kettes főleg az elején tényleg nem annyira fürge de tovább is megy mint 100.


110km/h a manuál 2. vége. Kb. 20km/h van a kettő között. Én még 70-nél is visszateszem 2-be, ha a helyzet indokolja. Sőt, meredek kapaszkodón 80-nál is lelkiismeret furdalás nélkül.

Egyébként úgy tudom, hogy a 30-as mociknál javítottak az áttételen, és majdnem ugyan annyit pörög, mint a 28i manuállal. Persze kicsit gyorsabban, főleg az E46. :lol:

Re: Üzemanyag fogyasztás.

2011.07.15. 10:28

MPowerPH írta:
afcajax írta:
tibi666 írta:
MPowerPH írta:Szvsz, automatával szerintem nem lehet spórolni. Biztos jó dolog, kényelmes, de ezekkel a sor 6-okkal nem gazdaságos. Nem beszélve arról, hogy kicsit mintha vissza is fogná az autót. Diesel -eknél ellenben nem gáz, én 3.0 dezsőt próbáltam manuállal és automatával is, nem nagyon észrevehető, hogy lassabb lenne. Ugyan ez mondható a fogyira is. 28i -t anno vásárlás előtt néztem steptronic -al is, nekem sokkal lomhábbnak tűnt. És ismerős is arra panaszkodik, hogy sokat eszik a 28i, az is automata. Úgyhogy nagyon nem mind1, hogy ki gangol. :lol:


Lomhább is, a kézikönyv szerint több, mint 1 másodperccel lassabb a százas sprintje az automata 528i-nek. Egyébként azért ekkora ott a különbség, mert az kettesben majdnem 130-at megy, míg a kézi váltós kb. 100-at. :lol:
30d-t tényleg nem fogja meg úgy, kielégítő a menetteljesítménye, ahhoz bőven elég, hogy megkapjam a 30 ezres csekket 50 helyett 70-ért. :lol:

Nekem a 3000-es automatánál is nem a kettes hanem a 3-as fokozat a kedvencem. Nincs is jobb mint 80-nál visszaszúrni az országúton kamionelőzésnél.A kettes főleg az elején tényleg nem annyira fürge de tovább is megy mint 100.


110km/h a manuál 2. vége. Kb. 20km/h van a kettő között. Én még 70-nél is visszateszem 2-be, ha a helyzet indokolja. Sőt, meredek kapaszkodón 80-nál is lelkiismeret furdalás nélkül.

Egyébként úgy tudom, hogy a 30-as mociknál javítottak az áttételen, és majdnem ugyan annyit pörög, mint a 28i manuállal. Persze kicsit gyorsabban, főleg az E46. :lol:

2es-ben a 130-t biztos nem érem el, de a 100-t piroson kívül igen.

Re: Üzemanyag fogyasztás.

2011.07.15. 22:52

MPowerPH írta:
afcajax írta:
tibi666 írta:
MPowerPH írta:Szvsz, automatával szerintem nem lehet spórolni. Biztos jó dolog, kényelmes, de ezekkel a sor 6-okkal nem gazdaságos. Nem beszélve arról, hogy kicsit mintha vissza is fogná az autót. Diesel -eknél ellenben nem gáz, én 3.0 dezsőt próbáltam manuállal és automatával is, nem nagyon észrevehető, hogy lassabb lenne. Ugyan ez mondható a fogyira is. 28i -t anno vásárlás előtt néztem steptronic -al is, nekem sokkal lomhábbnak tűnt. És ismerős is arra panaszkodik, hogy sokat eszik a 28i, az is automata. Úgyhogy nagyon nem mind1, hogy ki gangol. :lol:


Lomhább is, a kézikönyv szerint több, mint 1 másodperccel lassabb a százas sprintje az automata 528i-nek. Egyébként azért ekkora ott a különbség, mert az kettesben majdnem 130-at megy, míg a kézi váltós kb. 100-at. :lol:
30d-t tényleg nem fogja meg úgy, kielégítő a menetteljesítménye, ahhoz bőven elég, hogy megkapjam a 30 ezres csekket 50 helyett 70-ért. :lol:

Nekem a 3000-es automatánál is nem a kettes hanem a 3-as fokozat a kedvencem. Nincs is jobb mint 80-nál visszaszúrni az országúton kamionelőzésnél.A kettes főleg az elején tényleg nem annyira fürge de tovább is megy mint 100.


110km/h a manuál 2. vége. Kb. 20km/h van a kettő között. Én még 70-nél is visszateszem 2-be, ha a helyzet indokolja. Sőt, meredek kapaszkodón 80-nál is lelkiismeret furdalás nélkül.

Egyébként úgy tudom, hogy a 30-as mociknál javítottak az áttételen, és majdnem ugyan annyit pörög, mint a 28i manuállal. Persze kicsit gyorsabban, főleg az E46. :lol:

Helo
Maradjunk meg a VALÓS adatoknál
Nehogy MÁ oszt 110-et menjen 2-es fokozatban
Az oldalon nagyon sok BMW-s klubtag van jelen :wink: :wink: :wink:

Re: Üzemanyag fogyasztás.

2011.07.16. 07:51

lepke írta:
MPowerPH írta:
afcajax írta:
110km/h a manuál 2. vége. Kb. 20km/h van a kettő között. Én még 70-nél is visszateszem 2-be, ha a helyzet indokolja. Sőt, meredek kapaszkodón 80-nál is lelkiismeret furdalás nélkül.

Egyébként úgy tudom, hogy a 30-as mociknál javítottak az áttételen, és majdnem ugyan annyit pörög, mint a 28i manuállal. Persze kicsit gyorsabban, főleg az E46. :lol:

Helo
Maradjunk meg a VALÓS adatoknál
Nehogy MÁ oszt 110-et menjen 2-es fokozatban
Az oldalon nagyon sok BMW-s klubtag van jelen :wink: :wink: :wink:

A Moszkvics is kifeküdt 85-nél :!:

Re: Üzemanyag fogyasztás.

2011.07.16. 09:10

simi64 írta:
lepke írta:
MPowerPH írta:
afcajax írta:
110km/h a manuál 2. vége. Kb. 20km/h van a kettő között. Én még 70-nél is visszateszem 2-be, ha a helyzet indokolja. Sőt, meredek kapaszkodón 80-nál is lelkiismeret furdalás nélkül.

Egyébként úgy tudom, hogy a 30-as mociknál javítottak az áttételen, és majdnem ugyan annyit pörög, mint a 28i manuállal. Persze kicsit gyorsabban, főleg az E46. :lol:

Helo
Maradjunk meg a VALÓS adatoknál
Nehogy MÁ oszt 110-et menjen 2-es fokozatban
Az oldalon nagyon sok BMW-s klubtag van jelen :wink: :wink: :wink:

A Moszkvics is kifeküdt 85-nél :!:


Azt sem nagyon nézegettük,hogy mennyit eszik,ha kiürült a tankja,tele tettük és mentünk tovább,meg most is így csináljuk. :lol:

Re: Üzemanyag fogyasztás.

2011.07.17. 23:40

lepke írta:
MPowerPH írta:
afcajax írta:
tibi666 írta:
MPowerPH írta:Szvsz, automatával szerintem nem lehet spórolni. Biztos jó dolog, kényelmes, de ezekkel a sor 6-okkal nem gazdaságos. Nem beszélve arról, hogy kicsit mintha vissza is fogná az autót. Diesel -eknél ellenben nem gáz, én 3.0 dezsőt próbáltam manuállal és automatával is, nem nagyon észrevehető, hogy lassabb lenne. Ugyan ez mondható a fogyira is. 28i -t anno vásárlás előtt néztem steptronic -al is, nekem sokkal lomhábbnak tűnt. És ismerős is arra panaszkodik, hogy sokat eszik a 28i, az is automata. Úgyhogy nagyon nem mind1, hogy ki gangol. :lol:


Lomhább is, a kézikönyv szerint több, mint 1 másodperccel lassabb a százas sprintje az automata 528i-nek. Egyébként azért ekkora ott a különbség, mert az kettesben majdnem 130-at megy, míg a kézi váltós kb. 100-at. :lol:
30d-t tényleg nem fogja meg úgy, kielégítő a menetteljesítménye, ahhoz bőven elég, hogy megkapjam a 30 ezres csekket 50 helyett 70-ért. :lol:

Nekem a 3000-es automatánál is nem a kettes hanem a 3-as fokozat a kedvencem. Nincs is jobb mint 80-nál visszaszúrni az országúton kamionelőzésnél.A kettes főleg az elején tényleg nem annyira fürge de tovább is megy mint 100.


110km/h a manuál 2. vége. Kb. 20km/h van a kettő között. Én még 70-nél is visszateszem 2-be, ha a helyzet indokolja. Sőt, meredek kapaszkodón 80-nál is lelkiismeret furdalás nélkül.

Egyébként úgy tudom, hogy a 30-as mociknál javítottak az áttételen, és majdnem ugyan annyit pörög, mint a 28i manuállal. Persze kicsit gyorsabban, főleg az E46. :lol:

Helo
Maradjunk meg a VALÓS adatoknál
Nehogy MÁ oszt 110-et menjen 2-es fokozatban
Az oldalon nagyon sok BMW-s klubtag van jelen :wink: :wink: :wink:


De. Kérlek menj rá a youtube fiókomra, ott van a profilomnál. Van egy gyorsulásom feltöltve, megnézheted. És nagyon úgy rémlik, hogy 110km/h -körül váltok el, még csak nem is tiltott le. :wink: Pont annyinál dadogna le. 225/55 R16 -os gumikkal, amivel nem is csal... Egyébként én is régi motoros vagyok, 6 éve van meg az e39-em. :wink:

Hogy kis negatív érték is legyen... 60 litert tankoltam, 453km -re volt elég. :lol: De kitapostam a lelkét, Pécs-Sikonda-Orfű és környéke szerpentin rulz. :lol:

mod: Ma Orfűn valami E34 találkozó lehetett, 10db állt egymás mellett a parkolóban az élményfürdőnél. Mindegyik egytől egyig tip-top, nagyon szépek voltak.
A hozzászólást 4 alkalommal szerkesztették, utoljára MPowerPH 2011.07.17. 23:51-kor.

Re: Üzemanyag fogyasztás.

2011.07.17. 23:44

8,6 mért fogyasztás!

Re: Üzemanyag fogyasztás.

2011.07.18. 21:13

540ia tulajdonosok - kamuzás nélkül - leírhatnák, hogy ténylegesen mit is fogyaszt a nagy V8-as.
Állandó városi használat, csak országút és vegyes lebontásban.

Re: Üzemanyag fogyasztás.

2011.07.18. 21:34

kovessyroli írta:540ia tulajdonosok - kamuzás nélkül - leírhatnák, hogy ténylegesen mit is fogyaszt a nagy V8-as.
Állandó városi használat, csak országút és vegyes lebontásban.

Ezzzzaz Roli, térj meg! :lol:
M5 kell neked a Busa mellé! :wink: Ugyan annyit eszik mint az 540. És plusz 120 ló! :wink:
14-17 között vegyesen.
De asszem a Busa már nincs meg neked, mintha azt írtad volna. :?

Re: Üzemanyag fogyasztás.

2011.07.18. 22:20

LeviM5 írta:
kovessyroli írta:540ia tulajdonosok - kamuzás nélkül - leírhatnák, hogy ténylegesen mit is fogyaszt a nagy V8-as.
Állandó városi használat, csak országút és vegyes lebontásban.

Ezzzzaz Roli, térj meg! :lol:
M5 kell neked a Busa mellé! :wink: Ugyan annyit eszik mint az 540. És plusz 120 ló! :wink:
14-17 között vegyesen.
De asszem a Busa már nincs meg neked, mintha azt írtad volna. :?


Felmerült bennem, nagyon piszkálja a fantáziámat. Az M5 nekem anyagilag nem elérhető, az 540i pedig még megfizethető.
Csak a fenntartással szemben vannak fenntartásaim, és ez alatt főként a fogyasztást értem, a többi részével tisztában vagyok.
Nem vezettem még 40i-t, de tavaly vittek eggyel, és az ereje komolyan lenyűgözött.
A mostani üzemanyagárak mellett nekem nem mindegy, hogy mennyit költök üzemanyagra sem, ezért a dilemma. Viszont mellette szól a nagy feeling, a szép hang, és a móka faktor.
Az infót köszi, a 14 - 17 viszont nem semmi.
Busa már nincs, van helyette Gixxer1000.

Re: Üzemanyag fogyasztás.

2011.07.18. 23:54

kovessyroli írta:
LeviM5 írta:
kovessyroli írta:540ia tulajdonosok - kamuzás nélkül - leírhatnák, hogy ténylegesen mit is fogyaszt a nagy V8-as.
Állandó városi használat, csak országút és vegyes lebontásban.

Ezzzzaz Roli, térj meg! :lol:
M5 kell neked a Busa mellé! :wink: Ugyan annyit eszik mint az 540. És plusz 120 ló! :wink:
14-17 között vegyesen.
De asszem a Busa már nincs meg neked, mintha azt írtad volna. :?


Felmerült bennem, nagyon piszkálja a fantáziámat. Az M5 nekem anyagilag nem elérhető, az 540i pedig még megfizethető.
Csak a fenntartással szemben vannak fenntartásaim, és ez alatt főként a fogyasztást értem, a többi részével tisztában vagyok.
Nem vezettem még 40i-t, de tavaly vittek eggyel, és az ereje komolyan lenyűgözött.
A mostani üzemanyagárak mellett nekem nem mindegy, hogy mennyit költök üzemanyagra sem, ezért a dilemma. Viszont mellette szól a nagy feeling, a szép hang, és a móka faktor.
Az infót köszi, a 14 - 17 viszont nem semmi.
Busa már nincs, van helyette Gixxer1000.

Majd a Lepke megmondja, hogy mi kell Neked :lol:
535D :taps: vagyis még 500köbcenti és még egy csiga :franko:

Re: Üzemanyag fogyasztás.

2011.07.19. 07:50

kovessyroli írta:540ia tulajdonosok - kamuzás nélkül - leírhatnák, hogy ténylegesen mit is fogyaszt a nagy V8-as.
Állandó városi használat, csak országút és vegyes lebontásban.



Hello Roli !

Bár nekem 530I van,de a városi fogyasztását tudom az pedig most 14,5. Rövidtávokon használom,és csak város ha állok a dugóba sokat akkkor max 15,de annál feljebb nem megy. Sokan leakartak beszélni,hogy minek nekem városba ekkora autó...De hát a szerelem,az szerelem :)

Re: Üzemanyag fogyasztás.

2011.07.19. 09:05

kovessyroli írta:
LeviM5 írta:
kovessyroli írta:540ia tulajdonosok - kamuzás nélkül - leírhatnák, hogy ténylegesen mit is fogyaszt a nagy V8-as.
Állandó városi használat, csak országút és vegyes lebontásban.

Ezzzzaz Roli, térj meg! :lol:
M5 kell neked a Busa mellé! :wink: Ugyan annyit eszik mint az 540. És plusz 120 ló! :wink:
14-17 között vegyesen.
De asszem a Busa már nincs meg neked, mintha azt írtad volna. :?


Felmerült bennem, nagyon piszkálja a fantáziámat. Az M5 nekem anyagilag nem elérhető, az 540i pedig még megfizethető.
Csak a fenntartással szemben vannak fenntartásaim, és ez alatt főként a fogyasztást értem, a többi részével tisztában vagyok.
Nem vezettem még 40i-t, de tavaly vittek eggyel, és az ereje komolyan lenyűgözött.
A mostani üzemanyagárak mellett nekem nem mindegy, hogy mennyit költök üzemanyagra sem, ezért a dilemma. Viszont mellette szól a nagy feeling, a szép hang, és a móka faktor.
Az infót köszi, a 14 - 17 viszont nem semmi.
Busa már nincs, van helyette Gixxer1000.


Nézd rolly a futózott gumi, olcsóért barkács ebben a kategóriában nem megy. Vagy ráköltöd a havi 20-30eFt-ot és plusz a benya ami 13,5-14,5 alatt semmiképpen nem fog megállni pláne ha öröm autónak tartod tehát kvázi taposod amikor használod.
Akkor szerint ez a költekezés és gondolkodás mód messze áll az általad megszokottaktól. Itt olyanra gondolok, hogy nem lehet olcsóba cserélni a fékeket, mert nem tudsz megállni a kocsival. Nézd végig a E39 költségek topikban a listás és nézd meg te tudsz-e új gumikat venni rá. Mivel megfogja enni az ekkora teljesítmény.
Nekem az a gondom itt ennél a kocsinál nem a fogyasztást kéne nézni és te pont azt meg a költségeket nézed legjobban. Ellentétes a hozzáállásoddal és ebből csak gond lehet késöbb.

A kérdésre vissza térve:
Szerintem ha óvatos duhajként mész 13,5 város. Csak országút 90-el tempomat 8-9 között. Autópálya mert ezzel oda szokás menni az 150-nél (tempomat) cirka 10-10,5 körül.
Ha azonban városi taposom neki módban vezeted csak és kizárólag (rövid utak, de akkor taposva) akkor lehet 18-at is bele taposni.

Jackson, aki öszinte és nem javasolja neked
Hozzászólás küldése

VigLink badge